پشتیبانی اینترنت

نحوه دریافت سرویس اینترنت و فرم درخواست:

 درخواست کننده می تواند با تکمیل فرم درخواست اینترنت که توسط بخش امور کاربران برای درخواست کننده فاکس و یا ایمیل می شود و یا توسط شخص از لینک مربوطه در سایت دریافت می شود، مرحله اول را طی کند. بعد از رسیدن این درخواست به امور کاربران، نیروی فنی به محل درخواست کننده اعزام می شود برای امکان سنجی محل و پس از آن اعلام هزینه انجام می گیرد تا پرداخت هزینه توسط شخص درخواست کننده انجام پذیرد. پس از اینکه فیش پرداختی از سوی شخص به دست بخش امور کاربران رسید، مجددا نیروی فنی اجرایی به محل اعزام می شود برای نصب تجهیزات مورد نیاز و پس از آن صورتحساب کلی برای درخواست کننده که اکنون دیگر کاربر نامیده می شود ارسال می گردد.

نحوه تمدید سرویس اینترنت و فرم درخواست:

کاربر می تواند برای تمدید سرویس اینترنت فرم مربوطه را از این قسمت دریافت نماید و یا با شرکت تماس گرفته تا توسط بخش امور کاربران شرکت برای کاربر فاکس یا ایمیل گردد.

کاربر موظف است پس از تکمیل فرم مربوطه آن را توسط فاکس، ایمیل و یا از طریق سایت ارسال نموده تا شارژ توسط امور کاربران انجام پذیرد.

کاربر می تواند برای دریافت فرم تمدید اینترنت به این قسمت مراجعه نماید.

سوالات:

کاربر اگر سوالی درباره نحوه استفاده از سرویس اینترنت دارد، می تواند وارد این قسمت شده تا در بخش انجمن سوال خود را مطرح کرده و جواب را دریافت نماید.

آدرس ایمیل ارتباط با امور کاربران:

03119512601 داخلی شماره 1 امور کاربران اینترنت و تلفن

03119512601 داخلی شماره 3 پشتیبانی و رفع خرابی اینترنت و تلفن

Support@asre-telecom.com آدرس ارتباط با امور کاربران و پشتیبانی

آدرس مشاهده حساب کاربری:

کاربر می تواند با مراجعه به آدرس http://users.asre-telecom.com و وارد کردن کلمه کاربری و رمز عبور، وارد شده و میزان ترافیک مصرفی و مشخصات سرویس خود را مشاهده نماید. همچنین قادر به تغییر پسورد خود می باشد و می تواند جهت دریافت فاکتور و چاپ آن اقدام نماید.

فاکتورها و نحوه دریافت و پرداخت آنها:

کاربر می تواند برای دریافت فاکتور سرویس خود به آدرس http://users.asre-telecom.com  مراجعه نموده و با وارد کردن کلمه کاربری و رمز عبور، در قسمت چاپ فاکتور، صورتحساب خود را دریافت و مبلغ آن را پرداخت و فیش واریزی را فاکس و یا ایمیل نماید.
ضمنا کاربرانی که می خواهند فاکتور خود را به صورت مهر شده داشته باشند می توانند به دفتر شرکت مراجعه نموده تا توسط همکاران ما در بخش امور کاربران این امر انجام شود.